Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

281 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Ashley Young, Interi ka marre vendimin final per te ardhmen e tij

Ashley Young, Interi ka marre vendimin final per te ardhmen e tij
Inter Club Staff

Kane mjaftuar shume pak muaj per Ashley Young per te bindur Interin per kualitetet e tij. 

Ashtu si tregon Gazzetta dello Sport, edhe pse lojtari po shkon drejt 35 vjeteve, Young ka arritur qe te behet nje pike referimi per Interin e te tashmes por edhe per sezonin e ri.

Por cfare ka vendosur Interi per lojtarin anglez? Me sa duket, Marotta and co. kane marre vendimin final per te ardhmen e tij.

Do i rinovohet kontrata edhe me nje vit tjeter dhe ky rinovim eshte vetem nje formalitet burokratik sepse marreveshja eshte nenshkruar qe ne janar ne momentin qe ai erdhi.

Kontrata e lojtarit parashikonte 6 muaj plus me opsion zgjatje nje vit te kontrates.

Deri me tani, ai ka qene siguria e vetme ne krahet e mbrojtjes per Antonio Conten, nje repart ky shume i rendesishem per tranjerin dhe ku Interi ka pasur jo pak probleme.

Nderkohe, per merkaton e veres, dy emrat me te kuotuar ne ambjentet e merkatos per Interin jane Marcos Alonso dhe Emerson Palmieri te Chelsea.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.