Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

320 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Bergomi habit me deklaraten e tij: “A e dini pse Lukaku eshte me i rendesishem se Ibrahimovic? Sepse ai…”

Bergomi habit me deklaraten e tij: “A e dini pse Lukaku eshte me i rendesishem se Ibrahimovic? Sepse ai…”
Inter Club Staff

I ftuar per Sky Calcio Club, Beppe Bergomi natyrisht qe ka folur edhe per Interin ku eshte ndalur jo pak ne fjalen e tij.

Ky ka qene mendimi i tij per momentin zikalter: “Skuadra duhet thene qe ka qene e fundit nga italianet qe e ka mbyllur sezonin vjet.”

“Pse askush nuk e thote kete gje? E dini cfare do te thote te fillosh nje sezon direkt pa bere pushime? Ne qe kemi qene lojtare e kuptojme.”

“Por mos harroni se Interi ka pasur shume raste me Covid dhe kjo ka rritur shume problemet nga ana fizike per zikalterit.”

“Nderkohe, Interi ka bere me shume pike jashte fushe kete vit, se sa brenda ne shtepine e saj dhe ky eshte nje fakt. Eshte i njejti trend me vjet me duket.”

“Mungon Lukaku, qe per mendimin tim eshte me i rendesishem se vete Ibrahimovic ne ate qe ai perfaqeson per Interin.”

“Po, Lukaku eshte me i rendesishem per Interin nga sa Ibrahimovic eshte per Milanin. Kur gjen mbrojtje te mbyllura, si ajo dje ndaj Parmes per shembull, Interi vuan.”

“Por nderkohe, dje si ndaj Real, Interi luajti mire ne sulm sepse Lautaro ne te tilla ndeshje di te levize mire. Interi ne fakt mund te fitonte, por ja qe ne fund humbi e ky nuk eshte aspak nje lajm i mire.”

“Mungoi Lukaku por nuk ishte kjo arsyeja e humbjes. Zikalterit nuk e kane ende ate hapin e ketyre ndeshjeve. Nje skuader tjeter dje te pakten do kishte dale barazim. Disa gjera nuk arrij ti kuptoj. Por qe Interi pa Lukaku vuan shume, vuan. Kjo duhet pranuar.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.