618 views

Biasin nxjer ne drite ‘poshtersine’: “Te fusesh Eriksen 5 minuta nga fundi ne nje ndeshje si ajo dje do te thote dy gjera: e para…”

Ka qene nje nate totalisht per tu harruar ajo dje e Interit ne Meazza ku ka hedhur ne kosh shansin e radhes.

Ndaj Real Madrid, zikalterit kane pesuar nje humbje 0-2 ne Champions League dhe tashme kalimi i turit eshte nje mision shume i pamundur (shanset jane teper te vogla).

Per kete ka folur gazetari i njohur i Libero, Fabrizio Biasin, i cili ka komentuar keshtu edhe menaxhimin e situates se Eriksen nga ana e Contes.

Sipas Biasin, kjo qe po behet me Eriksen eshte nje padrejtesi e madhe dhe futja e tij ne 5 minutat e fundit te ndeshjes, do te thote dy gjera.

Keto kane qene fjalet e Biasin:

“Te futesh Eriksen ne nje rezultat 0-2 me dhjete lojtare ne 5 minutat e fundit te ndeshjes, do te thote se:

1) Ka bere dicka te rende me te vertete

2) Deshiron ta provokosh

3) Te dyja pergjigjet me lart

Ne cdo rast, kjo loje e poshter po luhet mbi lekuren e Interit dhe Interit nuk i ben mire aspak dicka e tille.”