Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | November 20, 2019

Scroll to top

Top

1,088 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Boterori, te gjithe flasin per Messin dhe Neymar por me i miri ne fazen e grupeve eshte…

Boterori, te gjithe flasin per Messin dhe Neymar por me i miri ne fazen e grupeve eshte…
Inter Club Staff

Lionel Messi dhe Neymar kane mare te gjithe vemendjen dhe faqet e para te gazetave por sipas statistikave te Fifas lojtaret me te mire te fazes ne grupe ne Boterorin e Brazili jane te tjere dhe ata te dy nuk figurojne fare ne pod…

Sipas nje studimi te Fifas, te bazuar ne detyrat e secilit ne rolin qe kane ne fushe dhe ne parametra te caktuar, me i miri nga te gjithe be Boteror eshte James Rodriuguez, ylli i Kolumbise.

Ja dhe lista me 10 lojtaret me te mire deri tani dhe piket perkatese:

James Rodriguez, Colombia (9.79);

Ivan Perisic, Croatia (9.74);

David Luiz, Brazil (9.69);

Karim Benzema, France (9.65);

Arjen Robben, Netherlands (9.62);

Daniel van Buyten, Belgium (9.58);

Xherdan Shaqiri, Switzerland (9.55);

Neymar, Brazil (9.52);

Thiago Silva, Brazil (9.5);

Mamadou Sakho, France (9.47).

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.