Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | September 29, 2022

Scroll to top

Top

2,552 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Brozovic drejt Mourinhos: “Me 50 milionet e klauzoles, Inter lirohet nga FFP”.

Brozovic drejt Mourinhos: “Me 50 milionet e klauzoles, Inter lirohet nga FFP”.
  • On 26/03/2017, 16:31

Jose Mourinho e ka mohuar, por Gazzetta dello Sport, nuk e beson dhe insiston: Special One, ishte ne kroaci per te ndjekur nga afer Ivan Perisic dhe Marcelo Brozovic. “Duke pare situaten aktuale ne shtepine zikalter, Zhang mund te jete i gatshem per tu ulur ne bisedime per te folur rreth Brozovic. U ble vetem 8 milion euro ne 2015 nga Dinamo Zagreb, por vlera e tij eshte shumefishuar. Drejtuesit zikalter preferojne te largojne Marcelon dhe te mbajne Perisic”.

Ne kombetare Brozovic ka luajtur si sulmues krahu, por Pioli e shikon me mire perpara mbrojtjes. Nga demtimi gjate ndeshjes kunder Juventus, Brozo ka gjetur shume pak hapsira, pasi rendimenti i Gagliardini e Kondogbia ka qen i larte. Nese United eshte e gatshme te paguaj klauzolen 50 milion euro te kroatit, Inter do pranonte menjehere, pasi do merte nje ndihme te madhe per zbatimin e rregullit te FFP.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.