Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | November 20, 2019

Scroll to top

Top

381 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Bucchioni: “Inter, tashme transferimi i Modric do te behet ne qershor. Largim i sigurt i…”

Bucchioni: “Inter, tashme transferimi i Modric do te behet ne qershor. Largim i sigurt i…”
Ardis
  • On 30/11/2018, 16:40

Vijne lajme te rendesishme per merkaton e Inter-it fokus i Enzo Bucchioni-t ne TMW:

“Modric per pak sa nuk u transferua ne veren e kaluar, do te vije ne qershor dhe tashme kjo gje eshte nje fakt duke pare qe Real Madrid nuk do e ndaloje me”.

“Marotta akoma nuk ka marre freret nen kontroll, por po vendos nje strategji qe parashikon dhe nje transferim ne dalje te ndonje lojtari tipit Perisic, qe nuk bindin plotesisht por qe kane nje merkato te madhe”.

“Marotta kerkon me shume siguri, me shume vezhdimesi ne performance. Perisic, e ndjekin prej kohesh Manchester United, sidomos Mou. Dhe atehere pse nuk propozohet Perisic, per te marre Martial?

“Ne vend te Perisic ne ate krah, Marotta kerkon qe te marre Federico Chiesa qe ka shprehur interes qe ne kohet kur ishte tek Juventus-i, dhe sic eshte shkruajtur jave me pare, Enrico Chiesa, babai menaxher do te ishte i lumtur qe djali i tij te stervitej nga Spalletti”.

“Per repartin e mesfushes vazhdon te qendroje ideja e Barella-s, por Cagliari nuk do qe ta shese ne janar dhe atehere vemendja perqendrohet mbi lojtaret qe jane te gatshem per te bere nje tjeter rritje ne ate repart”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.