Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

629 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Candreva sot, Ilicic neser: ja ideja reale e Interit per vitin e ardhshem!

Candreva sot, Ilicic neser: ja ideja reale e Interit per vitin e ardhshem!
Inter Club Staff

E tashmja quhet Antonio Candreva, por e ardhmja mund te quhet Josip Ilicic. 

Po, sepse Interi duket se e ka seriozisht per anesorin e Atalantes dhe kete gje e perforcon me shume sot edhe Tuttosport:

“Candreva kunder Lazios do te kete rastin e fundit per te mos e mbyllur me zero gola kete sezon.”

“Cuditerisht, fati do e vere perballe ndaj skuadres me te rendesishme te karrieres se tij (me Lazion ne 192 ndeshje ne kater sezone e gjysem shenoi 45 gola) dhe me te cilet per tre sezone rradhazi ka shenuar dopio shifer: 12 gola ne 13-14, 10 ne dy sezonet e tjera pastaj.”

“Nje gol do i sherbente Candreves per te evituar kete te dhene negative nga CV  e tij, por edhe per ti derguar Interit nje mesazh qe duket se kohet e fundit ka vene nje lojtar tjeter ne shenjester per ta zevendesuar.”

“Identikiti eshte ai i lojtarit qe gjuan me te majten dhe shenon gol pasi ndermerr edhe aksione personale si Lamela, Marlos Romero, Verdi dhe Politano por i fundit ne kete liste eshte pikerisht Ilicic, i cili ka luajtur nje sezon si protagonist absolut me atalanten duke shenuar ne total plot 15 gola.”

Image result for ilicic atalanta

“Drejtori Sportiv i Interit ka qene te dielen e kaluar ne Bergamo per te ndjekur Atalanta-Milan, por vlen per tu permendur se Interi ka mardhenie shume te mira me drejtuesit e Atalantes dhe Steven Zhang me familjen pronare te saj.”

“Interi eshte i interesesuar edhe per te riun Barrow dhe Cristante gjithashtu.”

“Por objektivi kryesor per momentin eshte vetem Ilicic (per Barrow po mendohet nje operacion i tipit Caldara apo Bastoni: te bllokohet dhe te lihet 2 sezonen e  Bergamo per te luajtur.”

“Interi, Ilicic e vlereson si lojtar per 15 milione euro, por deshiron qe nje pjese ta paguaje cash dhe nje pjese duke futur lojtare te rinj ne marreveshje.”

“Per momentin, Atalanta e vlereson lojtarin si te pashitshem, edhe prej deshires se Gasperinit.”

Image result for ilicic atalanta

“Do te shikohet si do te zhvillohet kjo situate, sepse Ilicic ne idete zikalter do te ishte nje alternative e vlefshme per te gjithe rolet e sulmit pas shpines se Icardit dhe jo detyrimisht nje titullar.”

“Nese do te arrinte Champions, nuk perjashtohet mundesia qe Interi te vleresoje edhe nje blerje tjeter pervec tij ne krahet e sulmit.”

Po Candreva? Sic dje u perfol nga FcInterNews.it, rinovimi duket se ka ngrire. Perkundrazi, klubi zikalter ka vendosur qe ta sjhese lojtarin: kerkesa fillestare eshte 15 milione euro.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.