Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,030 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Jo vetem vendin e 4: ja cfare rrezikon tjeter Interi neser! Skenar i frikshem…

Gazzetta – Jo vetem vendin e 4: ja cfare rrezikon tjeter Interi neser! Skenar i frikshem…
Inter Club Staff

Interi neser nuk do te luaje vetem nje vend ne Champions League, por shume me shume.

Ne Rome, sipas asaj qe shpjegon La Gazzetta dello Sport, zikalterit do te luajne edhe per shume gjera te tjera.

Ja cfare ka shkruar e perditshmja italiane ne faqet e saj:

“Spallettit i duhet tani nje paraqitje si skuader, mature. Pa histerizem, shume solide.  Nje tjeter porte ne fytyre per Europen qe vlen mund te kete efekte te tmerrshme ne klubin zikalter.”

“Te qendrosh jashte kompeticionit me te rendesishem (edhe ekonomik) mund te vinte ne dyshim te ardhmen e klubit, vazhdueshmerine por edhe njerezit, ne cdo nivel.”

“Tekniku zikalter garanton per lojtaret e tij por tifozeria ka disa dyshime me shume kundrejt grupit qe ne kete faze prej vitesh deshton gjithmone ne momentin me te bukur.”

Per te larguar fantazmat, atehere, tekniku zikalter do i besoje kater njerezve: “Miranda fituesit, Cancelo nevrikut, Rafinhas se ftohte dhe Icardi killerit.”

Keshtu shprehet La Gazzetta dello Sport per kater lojtaret qe sipas saj do te jene me te rendesishmit ne manovren e Interit neser.

Mbrojtesi brazilian ka nje palmaras plot me respekt, portugezi nervin qe duhet ne te tilla ndeshje, ish lojtari i Barcelones ofron siguri dhe strategji ndersa argjentinasi deshiron te harroje gabimet ndaj Sassuolos dhe me skuadrat e mire veshtire se gabon.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.