Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

2,351 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

CdS – Dodo+Ljajic per Brozovic: Roma do te provoje….

  • On 26/03/2016, 10:49

Nje propozim i cuditshem vjen nga Roma. Klubi verdhekuq deshiron Marcelo Brozovic e ju ofron zikalterve Dodo dhe Adem Ljajic.

Corriere dello Sport kete mengjes ka zbuluar: “Roma dhe Interi kete vere do te ulen te flasin per disa lojtare, zikaltrit kane per te paguar 7 milion euro per Dodo dhe 11 ne rast se vendosin te marin perfundimisht Ljajic.

Romes i pelqen 23-vjecari kroat Marcelo Brozovic, agjenti i tij Miroslav Bicanic ne janar ka folur me Sabatinin, por Roma u fokusua ne lojtare te tjere te cilet po e ndihmojne te rikthehet tek rezultatet pozitive.

Interi ka filluar bisedimet per rinovimin e kontrates deri ne vitin 2020, por ne kontaktet e para kan pasur disa mosmarveshje. Per momentin kartoni i kroatit vleresohet 25 milion euro, pra nese Roma deshiron kroatin duhet te paguaj 7 milione euro plus kartonat e lojtarve Dodo-Ljajic.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.