Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 22, 2020

Scroll to top

Top

2,421 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

CdS – Moratti keshilltare dhe Zanetti President?

CdS – Moratti keshilltare dhe Zanetti President?
  • On 05/06/2016, 9:30

Edhe Corriere dello Sport konfirmon se sot eshte dita e marteses me Inter dhe Suning Commerce Group. “Koleget Kinez kane mar ftesat per konferencen per shtyp. Permes Lux Spv, Sunning Group do te zoteroje 68,55% te Interit. Te gjitha dokumentat jane bere gati dhe ka ngelur vetem e bardha ne te zeze, sot pritet te mbyllet marveshja ndersa neser do te jete zyrtarizimi. 6 qershori eshte 6/6 dhe per kinezet eshte nje numer fati per te qene nje fillim pozitiv.

Per tu kuptuar ngelet roli i Morattit (lamtumire) e Tohir (duket se i eshte premtuar te lihet akoma president). Ne kine flitet per nje tjeter plan: Massimo Moratti do te jete keshilltar i bordit, ndersa Zanettit i eshte premtuar posti i Presidentit. Per te menaxhuar investimet e Inter, Suning ja ka caktuar Suning Sport e cila eshte krijuar ne 2004 dhe meret me punet sportive te kompanise Suning.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.