Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,554 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Champions League – Ja ne cfare vazo do te jete Interi dhe italianet ne hedhjen e shortit te grupeve!

Champions League – Ja ne cfare vazo do te jete Interi dhe italianet ne hedhjen e shortit te grupeve!
Inter Club Staff

Interi pas disa vite pritje, ja arriti me ne fund ndaj Lazios te kualifikohet ne Champions League.

Ka qene pikerisht sezoni 2011-2012, sezoni i fundit ku zikalterit kane marre pjese ne kompeticionin me te rendesishem Europian.

Askush nuk e beson qe kane kaluar kaq shume vite, por kjo eshte e verteta dhe ne keto vite, zikalterit kane marre pjese ne Europa League ku paraqitjet nuk kane qene nder me te mira sepse zikalterit asnjehere nuk i kane dhene rendesine e duhur ketij kompeticioni.

Pikerisht ky fakt sjell nje lajm aspak te mire per zikalterit qe sapo jane kualifikuar ne Champions Leaguen e vitit te ardhshem.

Nese behen llogarite, jane 6 vitet qe Interi ka munguar ne Champions ne total. 

Sa shume per nje klub me historine e Interit dhe per klubin e fundit qe ka fituar ne Itali kompeticionin me te rendesishem per klube.

Por sic e permendem edhe me lart, mugesat ne Champions dhe paraqitjet e keqija ne Europa League do te ndikojne shume per keq ne renditjen e klubit kur te hidhet shorti i grupeve.

Interi ne hedhjen e shortit te grupeve do te jete ne vazon e katert: kjo per shkak te koeficentit teper te ulet te zikalterve ne pese vitet e fundit ku ose nuk kane marre pjese ne kompeticionet Europiane, ose kane bere paraqitje teper te keqija ne nivel rezultatesh.

Kete gje e tregon FcInterNews.it, e cila tregon edhe renditjen neper vazo te skuadrave te tjera italiane:

Juventusi do te jete ne vazon e pare.

Image result for buffon champions piange

Napoli do te jete ne vazon e dyte.

Image result for napoli champions league

Roma do te jete ne vazon e trete.

Image result for roma barca champions league

Ndersa Interi, sic e treguam me lart, mund ti prese nje grup ferri me shume mundesi sepse edhe do e nisin nga vazo e katert.

Por askush nuk e ka mendjen tek vazo ku do te jete Interi sepse me ne fund klubi zikalter eshte rikthyer aty ku ka vendin: ne Champions League.

Per vazon dhe per shortin do te mendohet ne nje moment te dyte.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.