Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | November 12, 2019

Scroll to top

Top

4,707 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

CIES – Super blerje ajo e De Vrij me parameter zero nga Interi: ai sot vlen…

CIES – Super blerje ajo e De Vrij me parameter zero nga Interi: ai sot vlen…
Inter Club Staff

Ne raportin e saj te perjavshem, observatori futbollistik i CIES e cila ka stiluar nje klasifikim me vlerat e lojtareve te transferuar ne vere duke i ndare ne dy kategori: me parameter zero dhe atyer qe jane blere me para cash nga klubet. 

Ne kategorine e pare spikat emri i Stefan De Vrij per Interin: hollandezi ne fakt eshte i vleresuar me cmimin 39,1 milione euro dhe eshte i dyti ne liste pas Emre Can te blere nga Juventusi qe vleresohet 45,1 milione euro.

Ne klasifikim edhe Asamoah i cili e ka vleren 8,5 milione euro.

Nderkohe, ne listen e dyte eshte Rodri i Atletico Madrid i cili eshte blere 25 milione euro por sot perllogaritet ta kete vleren plot 70 milione. Edhe Fabian Ruiz i Napolit ka nje rritje teper te larte te vleres se paguar: nga 30 qe eshte blere, cmimin ne treg e ka 70,1 milion euro.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.