Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

609 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Courtois shperthen para mediave: “Lukaku lojtari me i mire belg? Ok, por eshte qesharake qe…”

Courtois shperthen para mediave: “Lukaku lojtari me i mire belg? Ok, por eshte qesharake qe…”
Inter Club Staff

Thibaut Courtois, portieri i Real Madrid, ne nje interviste per Het Laatste Nieuws, ka pasur dicka per te thene edhe per cmimin si lojtari belg me i mire jashte Belgjikes qe eshte fituar pak kohe me pare nga Romelu Lukaku.

“Une kam pasur tre sezone fantastike te Atletico Madrid, kam marre vleresime nga e gjithe Belgjika ne ate kohe.”

“Jam nominuar edhe si atleti i vitit dhe cdo gje shkonte mire. Por sot, kam ndjesine se gjithcka qe bej une duket si normale.”

“Paraqitja ime me Valladolid eshte sikur te mos kete ekzistuar. Duket sikur te luaj ne keto nivele ne klubin me te madh ne bote nuk i hyn ne sy askujt.”

OFFICIAL: Real Madrid sign Thibaut Courtois - Managing Madrid

“Mund te kuptoj Lukakun qe fiton cmimin si lojtari me i mire belg ne bote jashte Belgjikes, e meriton kete, dakord.”

“Por fakti qe une as nuk jam nominuar fare nuk me pelqen, ndersa jane nominuar disa lojtare te tjere, me duket qesharake e gjitha.”

“Une ndihem me i vlersuar ne Spanje se sa ne Belgjike. Ne 2020 kam fituar Superkupen me nje pritje decizive te penalltite, por kam lexuar se Lukaku e meriton kete cmim se eshte prezantuar gjithmone te Belgjika dhe se une e kam refuzuar ftesen.”

“Une kam lene disa ndeshje sepse nuk jam ndjere gati dhe kisha nevoje per pak qetesi per veten time. Sa qesharake e gjitha kjo.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.