Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

489 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

CURVA NORD nuk permbahet dhe del kunder Superliges Europiane: “Jemi totalisht kunder sepse…”

CURVA NORD nuk permbahet dhe del kunder Superliges Europiane: “Jemi totalisht kunder sepse…”
Inter Club Staff

“Ne mendojme se me Superligen klubet deshirojne qe te heqin kontrollin e parave nga duart e FIFA-s qe menaxhon te gjithe kapitalin ne boten e futbollit.

“Ata duan te ulen ne bisedime ne nje pozicion force ku mund te kene menyre per te kerkuar gjerat qe deshirojne.”

“Te pakten keshtu shpresojme ne kete moment. Nese nuk do te ndodhe keshtu, atehere ne menyre natyrale do te jemi totalisht kunder”.

Per adnkronos ka dhene diten e sotme kete deklarate Renato Bosetti, i cili eshte nje nga drejtuesit e Curva Nord.

Nderkohe, ai ka shtuar edhe dicka me shume: “Futbolli, te pakten ashtu si e shohim ne, eshte ai me emocionuesi.”

“Nuk na intereson Inter-Bayern, Inter-Real Madrid, Inter-City pa transfertat e Prages, Varshaves apo edhe deri ne Benevento me makine 24 ore rruge vajtje-ardhje.”

“Futbolli nuk eshte ai i Superliges, por eshte ai i popullit. Ndryshe do duhet te shohim nje flliqesire si NBA pastaj. Tani te presim dhe te shohim cfare do te ndodhe.”

“Por per idene e Superliges Europiane ne kete moment jemi totalisht kunder. Shkon kunder futbollit qe ne jemi dashuruar.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.