Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

492 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Dalbert: “Jam i motivuar, e ardhmja do jete pozitive. Do u tregojme te gjithve ne CHL qe…”

Dalbert: “Jam i motivuar, e ardhmja do jete pozitive. Do u tregojme te gjithve ne CHL qe…”
Bujar Berishaj

Duket gati per t’u larguar, tani stervitet ne Suning Training Centre per te fituar nje vend te Interi.

Fjala eshte per brazilianin Dalbert qe eshte protagonist ne intervisten e zakonshme per InterTV.

“Java e pare eshte gjithmone pak me e komplikuar sepse niset nga fillimi, por jam duke punuar mire me shoket”, e ka nisur Dalbert qe sezonin e kaluar nuk eshte se ka permbushur pritshmerite duke pasur edhe nje minutazh jo shume te madhe.

“Po pershtatemi gjithmone e me shume me menyren e lojes se trajnerit dhe jemi mire edhe fizikisht, jemi permiresuar shjme. Une ndihem mire, kam ndjesine qe e ardhmja do jete shume pozitive”, shton Dalbert.

“Ndeshja e pare ka shkuar mire, nje fitore e rendesishme. Skuadra ka arritur te luaj mire. Ka qene ndeshje e mire qe ka sherbyer per te gjetur ritmin e ndeshjes. Ndeshja e ardhshme do jete me e mire edhe pse ne te paren kemi fituar”, thote braziliani.

Pastaj ish-mbrojtesi i Nice gjithashtu ka deklaruar se e ardhmja per skuadren do te kete pozitive, duke thene se viti i pare ishte i veshtire por se i dyti do te shkoj shume me mire.

“Po punoj shume dhe jam shume i motivuar, dua te permiresohem. Jam i bindur qe do te bejme nje kampionat te madh dhe nje Champions League te madhe duke treguar qe jemi klub i madh, jo vetem per historine. Duam t’i tregojme te gjitheve qe jemi kthyer”, jane fjalet qe thote tutje Dalbert.

Ne fund Dalbert thote se per te ky vit do te shkoj me mire, duke thene se eshte rritur dhe ka mesuar shume. Braziliani gjithashtu ka deklaruar se ndihet i motivuar dhe me i maturuar.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.