Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

330 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Di Marzio: “Interi ka si qellim te prese per Wallace”

Di Marzio: “Interi ka si qellim te prese per Wallace”
Andi Prifti

Wallace, i ardhur gjate veres nga Chelsea me formulen e huazimit te thjeshte, edhe pse nuk po gjen hapesira me Mazzarrin, per ekspertin e merkatos Gianluca Di Marzio, ai mbetet nje lojtar qe ben pjese ne planet e trajnerit te zikalterve. Shperthimi i Jonathan ja ka bere punen me te veshtire Wallace, dhe tani ai pelqehet nga disa shoqeri, mes te cilave dhe nga Benfica, por ne shtepine Interi po qarkullon mendimi per ta mbajtur edhe ne janar, ashtu siç eshte marreveshja me Chelsea. Mazzarri po punon shume, eshte i bindur per cilesite e lojtarit dhe do ta mbaje akoma, te pakten deri ne qershor ku do behen vleresime te tejra. Largimi ne janar mbetet nje hipoteze e veshtire. Agjenti i tij nuk ka pasur kontakte as me Benfican dhe me asnje klub tjeter.

 

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.