Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | January 20, 2019

Scroll to top

Top

515 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Shaqiri: “E di shume mire cfare do te thote te luash tek nje skuader e madhe. Kam luajtur me Interin dhe Bayern…”

Shaqiri: “E di shume mire cfare do te thote te luash tek nje skuader e madhe. Kam luajtur me Interin dhe Bayern…”
Inter Club Staff

Duket se me ne fund Shaqiri ka gjetur nje skuader te madhe per te luajtur, pas eksperiences jo te mire tek Stoke. 

Xherdan Shaqiri, zviceriani i Liverpool kaloi ne 2015 nga Bayern tek Inter mes entuziazmit, por tek Interi ai kaloi vetem 6 muaj per te perfunduar me pas tek nje skuader si Stoke ne Premier League.

Keshtu, ai me Stoke City vitin e kaluar ra nga Premier League dhe pikerisht per kete arsye ai u transferua tek Liverpool, skuadra nen-kampione e Europes.

Gjithesesi Xherdan Shaqiri eshte shprehur sot se nuk eshte aspak i frikesuar per faktin se tani do te luaje tek Liverpool sepse sipas tij ka luajtur ne keto nivele edhe me pare.”

Ja fjalet e tij:

“Liverpool eshte nje skuader e madhe, shume e madhe. Por une e di se cfare do te thote te luash tek nek nje skuader e madhe sepse kam luajtur me Interin dhe Bayern Munich.”

“Jam shume i qete sepse kemi shume ndeshje perpara dhe te gjithe do te kene mundesi per te luajtur.”

“Tranjerin e njihja qe kohe me pare po ashtu edhe futbollin e tij. Prandaj nuk eshte nje surprize per mua futbolli qe luan Klopp.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.