Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | January 29, 2020

Scroll to top

Top

1,143 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Dybala-Inter, vjen nje lajm shume i mire nga Franca per Marotten dhe Ausilion

Dybala-Inter, vjen nje lajm shume i mire nga Franca per Marotten dhe Ausilion
Inter Club Staff

Edhe pse zerat ditet e fundit kane qene ne renie per Dybala-Inter, kjo eshte nje piste qe nuk eshte mbyllur asnjehere per Interin.

Nese do te jene kushtet e duhura per tu mbyllur, Marotta dhe Ausilio do te bejne gjithcka cfare kane ne dore per ta veshur ate zikalter.

Por sipas lajmeve te fundit, per Interin duket se lajmi i mire ka ardhur nga Franca dhe ka gezuar jo pak drejtuesit zikatler: me sa duket, kerkesa e Paris Saint Germain per Barcelonen per te shitur Neymar ka qene 100 milione euro plus kartoni i Semedo dhe Coutinho.

Kjo do te jete nje maxi-tratative qe do largonte keshtu perfundimisht cdo ze rreth Dybala tek PSG ne Paris duke e afruar ate akoma me shume me Interin sepse ne Torino ai eshte jashte planeve te skuadres.”

Nje blerje e Coutinho nga PSG do te thoshte se skuadra pariziene nuk do te kishte nevoje qe te investoje nje shifer te konsiderueshme per argjentinasit edhe pse Juventusi po shtyn shume qe ta shese ne Paris sepse Paratici ka shume frike qe Marotta ne fund do ja dale ti dale e tija duke dhene Icardin ne kembim te Dybala.

Sipas Corriere dello Sport nderkohe, Icardi nga ana e tij po pret Juventusin dhe i eshte premtuar atyre deri ne daten 19 gusht. Me pas ai do te mund te zgjedhe nje skuader te re.

Nuk eshte cudi qe te kemi te reja per Dybala-Inter perpara kesaj date.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.