Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

803 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

E ardhmja e Icardit? Interi, Roma dhe Napoli kane bere nje pakt anti-Juventus: ja detajet!

E ardhmja e Icardit? Interi, Roma dhe Napoli kane bere nje pakt anti-Juventus: ja detajet!
Inter Club Staff

E ardhmja e Mauro Icardit eshte gjithmone e me shume e paqarte.

Roma dhe Napoli jane ne presing te vazhdueshem mbi Interit, por argjentinasi preferon Juventusin, skuader ku Interi nuk deshiron ta shese lojtarin.

Por sipas Corriere dello Sport, mund te kete nje aleance me motive te errta (sipas tyre) anti-Juventus ndermjet Interit, Romes dhe Napolit per te sistemuar repartet sulmuese te seciles skauder me njera-tjetren ne dem te kampioneve te Italise.

Ja cfare shkruan per kete gje Corriere dello Sport ne faqet e saj diten e sotme: “Icardi poshte Vezuvit, Dzeko ne Pinetina dhe Milik ne kryeqytet. Ju duket si skenar filmi? Aspak.”

“Eshte ky maxi-operacioni qe mund te vihet ne jete dhe mund te kenaqe te gjithe (vetem Paratici jo…) dhe qe do te levizte jo pak miliona euro.”

“Te gjendet kuadratura perfekte dhe qe te sistemohen te tre operacionet nuk do te jete e thjeshte sepse palet qe duhet te dakordesohen jane plot gjashte: tre skuadra dhe tre lojtare e pas tyre madje jane edhe agjentet dhe prokuratoret.”

“Por gjithesesi celesi i te gjitheve quhet Mauro Icardi sepse Edin Dzeko tek Interi eshte i destinuar prej kohesh dhe me te eshte gjendur nje marreveshje tre vjecare.”

“Per sa i perket Milik, ai i pelqen Romes dhe lojtarit i pelqen gjithashtu Roma. As ne kete rast nuk do te kishte ndonje problem qe ky operacion te shkoje ne port.”

“Keshtu, ne kete moment Marotta dhe Ausilio po punon fort per shitjen e Mauritos tek Napoli sepse hija e Vezuvit po behet gjithmone e me e forte.”

“Por Icardi mund te jete edhe celes i nje tratative vetem me nje skuader tjeter ndoshta pa e perfshire fare Napolin nese ai nuk deshiron te transferohet tek skuadra e De Laurentis.”

“Do te mjaftonte qe ai ti thoshte po Romes per te shkuar ne Rome dhe ne te kundert ne Appiano Gentile menjehere do te vinte Edin Dzeko por qe kjo piste te realizohej, duhet qe Roma te beje nje oferte te mire ekonomike per Interin.”

“Pra, sic shihet qarte, gjithcka varet nga Icardi dhe nga vendimi qe ai do te marre per te ardhmen. Ai ka kerkuar disa dite per te vendosur per te ardhmen e tij dhe sipas informacioneve te fundit, ai deshiron te prese deri kur mbyllja e merkatos te jete 14 dite larg.”

“Ke po pret Maurito deri ne kete date? Zerat jane te shumte, por informacion per ndonje oferte te mundshme nuk ka ne kete moment. Gjithesesi Icardi nuk eshte ne ndonje pozicion te mire sa per te pritur kaq shume. Ai rrezikon nje vit ne tribune, nuk eshte pak per nje futbollist ne moshen e tij.”

Keshtu e mbyll shkrimin e saj Corriere dello Sport diten e sotme.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.