Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

1,079 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

E FUNDIT – Inter, oferte e re per Casadei nga Ligue 1? “Kalohet edhe shifra e ofruar nga Chelsea: behet fjale per…”

E FUNDIT – Inter, oferte e re per Casadei nga Ligue 1? “Kalohet edhe shifra e ofruar nga Chelsea: behet fjale per…”
Inter Club Staff

Me sa duket, Cesare Casadei ne kete vere mund te shnderrohet ne nje nga lojtaret me te kerkuar ne merkato tek Inter.

Lojtari i ri Italian qe sapo ka mbyllur nje sezon me Primaveren si Kampion i Italise per moshat U-19, duket se ka nje pretendente tjeter.

“Menjehere pas Chelsea, me sa duket nga Franca ka ardhur nje oferte e rendesishme per Casadei qe eshte bere me dije diten e djeshme vone ne mbremje”.

“Behet fjale per skuadren e Nice qe ka deshire dhe vullnet per te investuar nje shifer teper te rendesishme te lojtari i Interit”.

“Duket se ata jane ne kete moment pretendentet me serioz per ta marre te riun per shkak se i ofrojne Interit edhe te drejten e riblerjes ne te ardhmen”.

“Casadei ka lindur ne vitin 2003 dhe deri me tani ka marre dy oferta zyrtare: nje nga Chelsea, rreth 8 milione euro dhe nje nga Sassuolo”.

“Por duket se Nice, pasi ka blerje Viti nga Empoli pak dite me pare, deshiron te rrembeje nje tjeter talent te Serie A”.

“Francezet jane gati te ofrojne me shume se Chelsea, nje shifer rreth 12-14 milione euro, por per Interin japin edhe te drejten e riblerjes qe mund te jete celesi i gjithckaje”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.