Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

466 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

E FUNDIT NGA SKY – “Ja cfare po ndodh me Sensin: ai pas ndeshjes ne Firenze…”

E FUNDIT NGA SKY – “Ja cfare po ndodh me Sensin: ai pas ndeshjes ne Firenze…”
Inter Club Staff

Antonio Conte po gezon per formen e Nicolo Barella dhe Arturo Vidal, sidomos pas ndeshjes shume te mire kunder Juventusit.

Por tekniku zikalter mezi po pret edhe rikthimin e Stefano Sensit, duke pare impaktin pozitiv qe ai ka pasur sa here eshte futur nga pankina.

Ne kete sezon lojtari eshte perdorur pak, por aq sa eshte perdorur, ka pasur nje impakt teper pozitiv per Interin.

Gjithesesi, Sky Sport ne keto caste ka dhene lajmet e fundit per sa i perket kushteve fizike te Sensit, qe duhet te luante si titullar ne sfiden e Kupes se Italise, ne Franchi.

“Kunder Fiorentines duhet te ishte pikerisht ai ne mesfushe nga minuta e pare per te krijuar ne skuadren zikalter.”

“Por lojtari eshte frikesuar shume ne nxemje kur ka ndjere nje shqetesim ne kofshe dhe ka menduar per te keqen.”

“Po tani? Sensi eshte mire, dhe pret vetem te gjeje shansin e pare ne fushen e lojes, sepse Conte e di qe mund te besoje tek ai.”

“Ne Firence ishte vetem nje frikesim i vogel. Lojtari ne nivel vetebesimi duhet te punoje pak, se duket se frikesohet shume lehte.”

“Conte mezi po pret ta fuse ne aksion: e veshtire nga minuta e pare, por me disa minuta nga fundi ai mund te futet qe ne Udine.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.