Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | January 22, 2022

Scroll to top

Top

494 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

ZYRTARE – Ja data dhe ora se kur do te luhet derbi i Kupes se Italise, Inter-Milan!

ZYRTARE – Ja data dhe ora se kur do te luhet derbi i Kupes se Italise, Inter-Milan!
Inter Club Staff

Ndeshja me Juventusin eshte pas shpines tashme, edhe pse erdhi nje fitore e mrekullueshme, sepse Interi duhet te mendoje per te ardhmen.

Menjehere ne kampionat e ka radhen nje transferte e veshtire si ajo e Udines, ndaj Udineses dhe me pas e ka radhen derbi ne Kupen e Italise ndaj Milanot.

Keshtu, vetem pak minuta me pare, eshte konfirmuar edhe data dhe orari i cerekfinaleve te Kupes se Italise.

“Liga e Serie A ka zyrtarizuar pak me pare se derbi Inter-Milan do te luhet ne daten 26 janar, ne oren 20:45, ne San Siro.”

“Kjo ndeshje eshte konfirmuar bashke me cerekfinalet e tjera dhe do te transmetohet falas ne valet e Rai Uno ne Itali.”

“Nderkohe, menjehere nje dite me pas do te jete edhe radha e Atalantes, qe do te luaje me fituesen e ndeshjes Lazio-Parma.”

“Pra ne daten 27 janar, ne oren 17:45, do te luhet kjo ndeshje, ndersa Juventus-Spal, do te luhet po ne daten 27, por ne oren 20:45.”

“Ne fund fare, ndeshjet cerekfinale do i mbyllin sfidat Napoli-Spezia, qe do te luhet ne daten 28 janar, ne oren 21 e qe do te transmetohet ne Rai Due.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.