Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

385 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

E FUNDIT NGA SKY: “Ja formacioni i Inzaghit: do te lere jashte dy TOP PLAYER ndaj Cagliarit?”

E FUNDIT NGA SKY: “Ja formacioni i Inzaghit: do te lere jashte dy TOP PLAYER ndaj Cagliarit?”
Inter Club Staff

Me sa duket, Inter pritet te kete disa ndryshime te rendesishme ne formacionin e saj ndaj Cagliarit neser.

Kete gje e tregon Sky Sport, e cila ka sjelle ne keto caste lajmet e fundit per sa i perket formacionit te mundshem te Inzaghit.

“Me sa duket, ne krahasim me Real Madrid, Inzaghi pritet te beje disa ndryshime shume te rendesishme.”

“De Vrij pritet te rikthehet ne formacion nga minuta e pare, por Inzaghi me shume mundesi do te lere ne stol dy lojtare teper te rendesishem.”

“I pari do te jete ose Perisic, ose Bastoni, per te futur ne loje nga minuta e pare Federico Dimarcon ndaj Cagliarit.”

“Nderkohe, per sa i perket Dumfries, ai do te luaje sepse eshte mire dhe e ka kaluar problemin e vogel te pesuar.”

“Por ndryshimi i dyte i madh tek Interi eshte ne sulm, ku Inzaghi po mendon te aktivizoje Lautaro Martinez bashke me Alexis Sanchez.”

Ky pritet te jete formacioni sipas Sky Sport:

“Handanovic, Skriniar, De Vrij, Dimarco, Dumfries, Brozovic, Barella, Calhanoglu, Perisic, Alexis dhe Lautaro Martinez.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.