Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 5, 2022

Scroll to top

Top

819 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

E FUNDIT NGA SKY – Spalletti ka vendosur, do te rrezikoje gjithcka! Nga minuta e pare do te luaje ne qender te sulmit Keita Balde!

E FUNDIT NGA SKY – Spalletti ka vendosur, do te rrezikoje gjithcka! Nga minuta e pare do te luaje ne qender te sulmit Keita Balde!
Inter Club Staff

Me sa duket do te jete nje Inter qe do te luaje me te gjithe forcen e saj per te arritur rezultatin e deshiruar ai qe do te hidhet ne fushe sot. 

Pavarsisht lojtareve teper te paket ne dispozicion si pasoje e mungesave, Interi do te tentoje te nxjere me te miren nga lojtaret ne dispozicion.

Keshtu, Luciano Spalletti ka vendosur qe te rrezikoje gjithcka sot ne oren 21:00 kur do te perballet me Eintracht Frankfurt.

Sipas edicionit informativ te kanalit satelitor italian Sky pak minuta me pare, tekniku zikalter duket se ka si qellim te fuse qe prej minutes se pare Politano, Candreva, Perisic dhe Keita: qe te kartert menjehere.

Ndersa Skriniar do e nise keshtu nga mbrojtja me dyshen e mesfushoreve Borja Valero – Vecino ne qender.

Sipas Sky Sport, formacioni i mundshem i Interi do te jete ky:

INTER (4-2-3-1): Handanovic; Cedric, De Vrij, Skriniar, D’Ambrosio; Borja Valero, Vecino; Politano, Candreva, Perisic; Keita

Nderkohe, kujtojme qe lista me lojtaret e grumbulluar nga Spalletti per ndeshjen e sotme eshte kjo:

Portiere: 1 Handanovic, 27 Padelli, 46 Berni; Mbrojtesa: 6 De Vrij, 13 Ranocchia, 21 Cedric Soares, 33 D’Ambrosio, 37 Skriniar, 67 Zappa; Mesfushore: 8 Vecino, 20 Borja Valero, 40 Gavioli, 44 Perisic, 60 Schirò, 77 Brozovic; Sulmues: 11 Keita, 16 Politano, 68 Merola, 70 Esposito, 87 Candreva.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.