Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

663 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

E FUNDIT – Oferte per Karamoh nga Saint-Ettiene: ja detajet dhe pergjigja e Interit!

E FUNDIT – Oferte per Karamoh nga Saint-Ettiene: ja detajet dhe pergjigja e Interit!
Inter Club Staff

Me sa duket, merkato per Interin nuk ka mbaruar ende. 

Nese eshte mbyllur ajo hyrese ne Itali, ajo dalese nuk eshte mbyllur akoma dhe duke qene se ne disa nga kampionatet me te rendesishme ne Europe nuk eshte mbyllur ende (Spanje, France, Gjermani dhe Portugali), skuadrat italiane i lejohet vetem qe te shesin, por jo qe te teserojne futbolliste.

Duke pare se tek Interi jane shume lojtare ne sulm, Interi ka tentuar edhe pa u mbyllur merkato qe  te dergonte Yann Karamoh tek Parma, por pa sukses, sepse ky i fundit ka zgjedhur te qendroje tek Interi dhe e ka hedhur poshte oferten e Emilianeve.

Por pas Parmes, me sa duket, ne keto ore lajmet e fundit tregojne se per Yann Karamoh kemi nje pretendent te ri.

Eshte skuadra e Saint-Ettiene, klub qe militon ne Ligue 1 franceze dhe qe ka kerkuar qe te transferohet francezi tek ata ne huazim te thjeshte.

Oferta per momentin mendohet se eshte nje huazim qe do te paguhet, por pa te drejte blerje, pa per vetem nje sezon dhe nga ku me pas Karamoh te rikthehet ne Milano.

Pergjigja e Interit duket se ka qene pozitive, por tani duhet pritur edhe pak.

Mbeten edhe shume pak dite per te mbyllur kete tratative, por duke pare se behet fjale per nje huazim dhe dakordesine ndermjet dy klubeve, topi i ka kaluar Karamoh qe pritet te jape nje pergjgije neser paradite.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.