Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 24, 2021

Scroll to top

Top

2,318 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Candreva, oret e fundit si lojtar i Lazios. Interi i ka ofruar kryeqytetasve…

Candreva, oret e fundit si lojtar i Lazios. Interi i ka ofruar kryeqytetasve…
Inter Club Staff

Mungon me te vertete shume pak dhe me pas Antonio Candreva do te jete lojtari me i ri i Interit.

Dje ne mengjes, lojtari i kombetares Italiane eshte pare ne Rome ku ne Kliniken Paideia ka zhvilluar nje rezonance manjetike ku ka kontrolluar kemben e djathte te cilen e ka demtuar gjate Europianit. Me pas, eshte drejtuar per ne Formello ku sebashku me agjentet e tij (Andrea Moretti dhe Federico Pastorello), ka takuar drejtuesit e Lazios: Presidentin Lotito, drejtorin sportiv Tare dhe drejtorin e ri teknik Angelo Peruzzi.

Ne tavoline ka qene e ardhmja e lojtarit qe me shume mundesi do te jete zikalter. Lotito kerkon minimumi 25 milione euro, Interi ka mbetur e ndalur tek 18 milione plus bonuse, por drejtori sportiv Ausilio i ka bere me dije Pastorellos (te cilit i ka dhene autorizim per te negociuar me Lazion) qe ta ngreje oferten deri ne maksimumi 20 milione euro, urdher ky i ardhur nga Suning qe deshiron te ja beje kete dhurate Mancinit. Shume shpejt Candreva pritet te vishet zikalter.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.