Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

649 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

E PABESUESHME, RIKTHEHET PROJEKTI SUPER LEAGUE? “Ja 10 klubet e para qe rikthehen: ne liste edhe…”

E PABESUESHME, RIKTHEHET PROJEKTI SUPER LEAGUE? “Ja 10 klubet e para qe rikthehen: ne liste edhe…”
Inter Club Staff

Me te vertete nje lajm i pabesueshem ka ardhur ne kete moment nga Spanja per sa i perket projektit te Super League.

Te gjithe e mbajne mend se si muaj me pare ky projekt u kundershtua me force nga UEFA dhe shume tifoze ne Europe dhe Bote.

Por dicka ka ndryshuar ne javet e fundit dhe sipas lajmeve te para pak minutave, projekti Super League eshte gati te rikthehet ne jete.

Nga kush? Me sa duket, jane plot 10 skuadrat qe kane vendosur te rikthehen ne kete projekt, pertej marreveshjes me UEFA-n te nenshkruar muaj me pare.

Image

“Po, gjithcka e vertete – shkruan ActuFoot -. Tashme 10 skuadra jane gati te rikthehen ne projektin e Super Liges Europiane.”

“Kush jane keto skuadra? Ato jane si me poshte: Real Madrid, Barcelona, Atletico Madrid, Manchester United, Manchester City, Chelsea, Liverpool, Inter, Milan dhe Juventus.”

“Pra, ne liste jane klubet me te medha ne Europe dhe projekti duket me i bindur se kurre per te ecur perpara.”

“Normalisht, mbetet per te pare se si do te zhvillohet gjithcka. Nderkohe behet me dije se pertej marreveshjes me UEFA-n, Interi nuk ka dale kurre zyrtarisht nga SuperLeague sepse ne te vertete eshte aksionere e shoqerise “Super League Company SL”: kompania qe do te kontrolloje kete kompeticion kur te krijohet.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.