Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

395 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Eriksen, ja oferta reale qe Zhang dhe Inter i thane jo: “Tani ne janar eshte dicka e sigurt…”

Eriksen, ja oferta reale qe Zhang dhe Inter i thane jo: “Tani ne janar eshte dicka e sigurt…”
Inter Club Staff

Duhet gjendur ende shkendija ndermjet Christian Eriksen dhe Interit.

Danezi nuk ka arritur ende qe te tregoje te gjithe potencialin e tij te madh si zikalter dhe ne vere ai mund te largohej vertete nga Milano.

Pikerisht per kete arsye, ne seline e Interit ka ardhur nje oferte e rendesishme ne ditet e fundit dhe kete gje e zbulon Calciomercato.com.

“Ne tavolinen e Interit eshte prezantuar Borussia Dortmund, me nje oferte te rendesishme huazimi per lojtarin.”

“Ajo ka qene oferta me konkrete per danezin, pas nje merkatoje te gjate vere, por Interi nuk ka qene dakort.”

Gjermanet kane vene ne pjate nje vit huazim te plote te Eriksen, duke hedhur edhe hipotezen e perfshirjes se nje klauzole (te drejte blerje, pa detyrim) per te ardhmen.”

“Por pergjigja e Interit ka qene menjehere ‘JO’, edhe per shkak te Zhang. Pse? Sepse sipas tij, nuk duhet te dhurohen me lojtare te rendesishem.”

“Ashtu si ndodhi per Nainggolan tek Cagliari, ky huazimi i tij u bllokua, kjo gje vlejti edhe per Eriksen tek BVB.”

“Ne janar mund te jete nje histori tjeter dhe shume do te varet nga ofertat qe Interi do te marre per danezin, por dicka eshte e qarte. Ose dy gjera. Asnje dhurate dhe aspak kohe per tu humbur.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.