Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 28, 2020

Scroll to top

Top

725 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Face to Face – Bocar Djumo: “Interi me ndjek, nje dite do te luaj ne San Siro”

Face to Face – Bocar Djumo: “Interi me ndjek, nje dite do te luaj ne San Siro”
Ardis
  • On 13/12/2013, 14:32

Bocar Djumo ishte vitin e kaluar titullar tek primavera e Bernazzanni-t. Sulmuesi portugez vitlindja 1994 ne fund te sezonit eshte larguar nga zikaltrit ne huazim per te bere eksperience. Mbas peripecive te ndryshme me ne fund shkoi tek Uniao Madeira, skuader ne kategorine e dyte portugeze. Per rubriken Face to Face te FcInterNews ka treguar se si po shkon sezoni larg nga Milano dhe projektet per te ardhmen, me endrren se nje dite do te luaje ne San Siro. Ja dhe fjalet e tij:

Si po te shkon sezoni tek Uniao Madeira?
“Ky eshte nje sezon ku kam nevoje qe te punoj sa me shume, me shume se ne te kaluaren. Eshte me te vertete nje eksperience e bukur. Po luaj mjaftueshem mbas vitit te pare te sektorit te te rinjve”.

Keni zgjedhur ju te ktheheni ne Portugali?
“Jo nuk kam qene une, por eshte mire edhe keshtu”.

Enderron qe te ktheheni tek Interi ne fund te vitit?
“Sigurisht qe endrra eshte te kthehem nje dite. Dirigjentet nuk me kane thene akoma asgje. Rruga eshte e gjate, por une jam i qete. E di qe duhet te punoj shume per te realizuar endrren qe te luaj tek Interi”.

Nga Interi po te ndjekin?
“Po, mendoj se po…”.

Keni me lidhje me Primaveren e vitit te kaluar?
“Jam ne kontakt me shume prej tyre”.

Po e ndiqni Interin e Mazzarrit?
“Po, dhe e shikoj mire. Eshte nje skuader ne rritje dhe besoj se jane ne rrugen e duhur”.

Ne te ardhmen e shikoni veten tuaj ne fushe ne San Siro?
“Nje dite e shikoj veten qe te luaj aty, sepse eshte nje enderr qe kam dhe do te bej gjithcka per ta realizuar sa me shpejt te jete e mundur…”.

Bocar Djumo

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.