Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

375 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Sky- Guarin, Thohir i kerkon Brances dhe Ausilio nje dosje. Kur kthehet…

Sky- Guarin, Thohir i kerkon Brances dhe Ausilio nje dosje. Kur kthehet…
Donald Elmazi

Chelsea dhe Manchester united jane te interesuara per Fredy Guarin. Erick Thohir i ka dhene leje Brances dhe Ausilios per te hapur nje tratative me Blues (Mourinhos i pelqen edhe Ranocchia) dhe te dy po pergatisin- sipas asaj qe shpjegon SkySport24– nje dosje qe duhet te jete gati per 19 dhjetorin, diten e kthimit ne Itali te presidentit te Interit. Me pas te gjithe se bashku do te vendosin ta shesin apo jo kolumbianon per te patur nje shume per tu investuar ne merkato, te kerkojne lojtare ne shkembim apo ta mbajne ate dhe te sakrifikojne dike tjeter. “Duhet nje gjykim i pergjithshem, Fredy deri me tani ka treguar qe ka shume potencial, por ka dhe alucionacione te frikshme ne formen e tij. Qe ne vere rrezikoi te largohej, kishte menduar per nje feste largimi, mbi te ishin hedhur spanjollet, por nje oferte e denje nuk erdhi kurre dhe ai qendroi. Ka goditur shtyllat, ka bere te diskutoje San Siron qe e ka fershellyer, me pas ka shenuar me potencen e tij. Per kete gjithcka duhet te peshohet mire. Forca nuk eshte asgje pa kontrollin dhe vlen si ne fushe dhe ne shoqeri”, e mbyll gazetari.

 

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.
Tags