Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

528 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Flet perseri Conte, kesaj radhe e kap me te gjithe: “Pse po harroni se Interi vetem para 3 javesh kishte…”

Flet perseri Conte, kesaj radhe e kap me te gjithe: “Pse po harroni se Interi vetem para 3 javesh kishte…”
Inter Club Staff

Antonio Conte ka folur pas Sky Sport edhe ne konference per shtyp pas ndeshjes Atalanta-Inter te barazuar 1-1.

“Une e vleresoj ne menyre pozitive. Kemi luajtur kunder nej skuadre qe eshte nje sigur ie kampionatit tone por qe luan edhe ne Champions League.”

“Me vjen keq sepse kishim situaten ne dore. Mund ta menaxhonim me mire. Por me siguri ndeshja eshte luajtur mire nga neve.”

“Djemte kane bere nje ndeshje te mire nga te gjitha kendveshtrimet. Te mos harrojme qe ka qene ndeshja e shtate. Ju te gjithe pse po e harroni se Interi e ka nisur kete faze m 6 lojtare pozitive me virus dhe dy demtime teper te rendesishme qe ju shtua edhe Lukaku nje jave me pare.”

“Disa duhet te luajne shume dhe duke pare lodhjen, ndonje gje ne nivel rezultati mund ta pesosh.”

“Them se eshte nje sezon shume i veshtire per te gjithe. Keta djem nuk pushojne. Jo vetem ndeshje zyrtare, por edhe neper miqesore.”

“Tani pas pese ditesh do te shkojne ne kombetare. Duhet pare se cfare problemesh kemi, sepse mund te kete demtime te tjera fizike.”

“Po kerkojme qe te menaxhojme situaten ne menyren me te mire te mundshme.”

Kombetaret? “Ne tani deri ne ndeshjen e fundit kemi arritur ti rekuperojme te gjithe.”

“Vecijo dhe Sensi nuk i quaj fare. Te tjeret i kemi rekuperuar te githe, edhe Romelu. Tani me siguri na mbetet vetem te shpresojme se nuk do te ndodhe asgje.”

“Sanchez vitin e kaluar u rikthye i demtuar. E kam bere tranjerin e kombetares dhe eshte kjo situate. Shpresojme qe te riktehehen te gjithe shendoshe e mire.”

“Nga keto deri per krishtlindje ma presin dhjete ndeshje. Nuk do te jene ndeshje per te shetitur ne park.”

“Duhet te luajme me inat. Sot te luash kunder Atalantes nuk eshte e lehte per askend. Ne Bergamo kemi bere nje ndeshje te mire por ritmet e Atalantes ishin me te larta ne nje pike.”

“Duhet te rekuperojme dhe te shpresojme se sdo te kemi me mungesa. Te shpresojme.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.