Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

1,104 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta dello Sport – Inter pas Renato Sanches. Benfica kerkon 50 milione euro!

Bujar Berishaj

Ne futbollin portugez eshte shfaqur nje yll i ri, po flasim per Renato Sanches, mesfushor i klasit 97′ qe militon ne skuadren e pare te Benficas nga 20 dhjetori i vitit te kaluar.

Per xhevahirin nga Lisbona tashme eshte formuar nje radhe e gjate me pretendent, me Interin dhe Milanin gati per te bere nje sakrifice ekonomike te madhe. Konkurrence ka edhe nga Juve e Manchester United, te interesuar per Sanches pas ndikimit nga Mourinho. 

Ne dite e kaluara Jorge Mendes, agjenti me potent i futbollit, ka zbuluar qe Benfica ka refuzuar nje oferte prej 40 milione euro, edhe sepse behet fjale per nje klauzole prej plot 50 milione euro. Kete raporton Gazzetta dello Sport.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.