Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

766 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Drejt Inter-Slavia, Lukaku ne dyshim? Ja formacioni i mundshem i Contes!

Gazzetta – Drejt Inter-Slavia, Lukaku ne dyshim? Ja formacioni i mundshem i Contes!
Inter Club Staff

Ne diten e djeshme, Romelu Lukaku ka bere nje trajtim te personalizuar si pjesa tjeter e skuadres qe luajti ndaj Udineses te shtunen.

Sot ata priten te jene rregullisht ne fushe per stervitjen nje dite perpara ndeshjes ne Champions League ndaj Slavias.

Nese do te konfirmohen ndjesite pozitive, Big Rom – evidenton Gazzetta dello Sport – do te jete rregullisht ne fushe ndaj skuadres ceke me Lautaron qe sapo eshte rikthyer perkrah tij. Gjithesesi Lukaku do te jete ne dyshim deri ne momentet e fundit.

Per argjentinasin do te jete hera e pare titullar ne Europen qe vlen pas tre prezencave si lojtar zevendesues vitin e kaluar.

Ne mbrojtje, ne fakt, Antonio Conte pritet te konfirmoje treshen qe luajti te shtunen.

Nderkohe nuk perjashtohen surprizat qe mund te kete ne krah ku Lazaro dhe Biraghi jane gati te debutojne.

Ne mesfushe nderkohe Vecino pritet te rimarre vendin si mesfushor qendre: ai eshte nje siguri nga ku Antonio Conte nuk deshiron te heqe dore ne kete ndeshje kaq te rendesishme.

FORMACIONI I MUNDSHEM ESHTE KY SIPAS GAZZETTA DELLO SPORT:

Handanovic; Godin, De Vrij, Skriniar; Lazaro, Vecino, Brozovic, Sensi, Biraghi; Lukaku, Lautaro. 

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.