Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,694 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta e bindur: “Inter, dita e diele eshte dita e fundit si lojtar i Interit e nje titullari te padiskutueshem: i sigurt largimi.”

Gazzetta e bindur: “Inter, dita e diele eshte dita e fundit si lojtar i Interit e nje titullari te padiskutueshem: i sigurt largimi.”
Inter Club Staff

Nese nga njera ane Corriere dello Sport flet per nje Ivan Perisic qe do te refuzoje oferten e Juventusit, nga ana tjeter La Gazzetta dello Sport vazhdon me te veten.

Sipas tyre, Ivan Perisic ka rene dakord per te shkuar ne Torino dhe menjehere pas ndeshjes se dieles, eshte gati te transferohet.

“Duhet thene dicka: ne oren 18:00 te dielen, Ivan Perisic do te veshe fanellen e Interit per here te 254 dhe me shume mundesi, per here te fundit.”

“Do te jete hera e fundit keshtu per nje titullar te padiskutueshem te skuadres zikalter ne kete sezon dhe klubi eshte dorezuar.”

“Ai do te humbet me zero dhe kroati ka pranuar nje oferte teper te majme nga ana e Juventusit ne nje moshe jo te vogel.”

“Marotta dhe Ausilio do te kishin rinovuar me te me deshire per dy apo tre vite, por shifrat qe kerkonte ai jane jashte merkatos.”

“Nese Inter nuk do te kishte Gosens, mbase do te kishte bere nje tentative tjeter, duke paguar dicka me shume, por gjerat nuk jane njesoj.”

“Ivan Perisic eshte 33 vjec, nuk eshte me i ri dhe 6 milione euro ne sezon jane vertete shume per te. Kush mund te vije? Ka disa emra, por duhet pare si do te levize gjithcka ne merkaton interiste keto dite.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.