Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | November 12, 2019

Scroll to top

Top

858 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Inter, pas pushimit kalendar i tmerrshem: 4 super ndeshje ne 14 dite

Gazzetta – Inter, pas pushimit kalendar i tmerrshem: 4 super ndeshje ne 14 dite
Inter Club Staff

Renia e tensionit eshte kundershtari me i frikshem per cdo tranjer dhe dje ka goditur edhe Interi ne Spallettit qe perpara ndeshjes se Bergamos kishte bere vetem ndeshje te mira pasi kishte kaluar ne disavantazh. 

Fitore me kthese ndaj Tottenham, ne Eindhoven, rikthim menjehere tek fitorja pas humbjes ne Camp Nou.

Por tek hera e katert qe kjo ndodhi, Interi nuk ja doli dot ndaj Atalantes edhe pse barazimin ne nje moment te caktuar e gjeti.

Gjithesesi, lajmi i mire eshte qe tashme do te jene dy jave te plota per te pergatitur Inter-Frosinone por pikerisht pas kesaj ndeshjeje vjen nje kalendar ferri per Interin ku do te vendosen edhe shume gjera.

Interi do te perballet me Tottenham ne Londer, ne Rome me Romen, ne Torino me Juven dhe me pas ne Milano me PSV. Pra ne 14 dite 4 ndeshje te medha dhe tre transferta.

Ja kalendari i plote i Interit pas pushimeve.

24 nentor 2018, Inter-Frosinone. 

28 nentor 2018: Tottenham-Inter. 

02 dhjetor 2018: Roma-Inter

07 dhjetor 2018: Juventus-Inter

11 dhjetor 2018: Inter-PSV

Me pak fjale nje kalendar shume i veshtire per zikalterit dhe qe do te vendose shume per te ardhmen e sezonit sidomos ne Champions League.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.