Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 19, 2019

Scroll to top

Top

3,185 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Ja Barella: sot vizitat dhe firmat. Conte e pret menjehere ne Lugano!

Gazzetta – Ja Barella: sot vizitat dhe firmat. Conte e pret menjehere ne Lugano!
Inter Club Staff

Tashme me te vertete mungon vetem zyrtarizimi per Nicolo Barella tek Interi, me lojtarin e Cagliarit qe dje ka mberritur ne Milano dhe sot po zhvillon vizitat mjekesore dhe me pas do te kaloje tek firmat. 

La Gazzetta dello Sport konfirmon shifrat e marreveshjes: 12 milione huazim, 25 milione blerje e detyrueshme pas nej viti dhe tete milone euro bonuse.

Ja keshtu, eshte kapur edhe shifra 45 milione euro dhe ne fund vleresimi qe klubi i Caglirit i ka bere lojtarit ka qene e afert me kete shume. Bonuset kane te bejne shume me performancen e lojtarit e nese Interi do i paguaje ato, do te thote se do i paguaje e lumtur duke pare se ai do te kete luajtur me performance te larte.

“Conte e pret ne Lugano: mesfushori do te mberrije ne grumbullimin e Interit sot ose neser maksimumi dhe do te jete ne stolat e stadiumit ne ndeshjen ndaj Luganos. Roma i ofronte lojtarit nje kontrate 3 milione euro, 500 mije euro me shume se Interi, por ai ka pranuar me pak para per te ardhur tek Interi dhe ka hequr dore nga pushimet qe i takonin pas Europianit U21.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.