Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | November 13, 2019

Scroll to top

Top

2,682 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Nainggolan drejt Kines: mbi belgun ne sulm jane hedhur dy skuadra

Nainggolan drejt Kines: mbi belgun ne sulm jane hedhur dy skuadra
Inter Club Staff

Duket se ka te reja per sa i perket Ninjas dhe te ardhmes se tij qe mund te jete Kampionati Kinez i Futbollit. 

Kete shkruan sot Tuttosport e cila flet per te ardhmen e Radja Nainggolan i cili eshte nje hap larg Interit sepse nuk eshte me ne projektin zikalter.

Dje, prokuratori i njohur Alessandro Beltrami i cili ka sherbimet e lojtarit ka qene ne seline e Interit per te folur per te ardhmen e tij. Ninja duhet te nxitoje sepse merkato ne Kine mbyllet ne 31 korrik dhe Interi eshte gati edhe ta largoje ate edhe ne nje huazim me pagese per nje sezon te vetem (mendohet se zikalterit per nje sezon kerkojne 9 milione euro).

Plus, vetem pak dite me pare ish-shoku i tij i skuadres Stephan El Shaarawy ka zgjedhur Kinen dhe kjo mund te jete nje shtyse edhe per te. Per Nainggolan dy skuadrat qe kerkojne sherbimet e tij jane Shangahi Shenhua (klub ku ka shkuar edhe Stephan) si dhe Dalian Yifang, skuader qe do te drejtohet nga Rafa Benitez.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.