Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

352 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta jep nje lajm shume te keq: “Ndaj Real Madrid pervec Sensit tashme eshte e sigurt edhe mungesa e…”

Gazzetta jep nje lajm shume te keq: “Ndaj Real Madrid pervec Sensit tashme eshte e sigurt edhe mungesa e…”
Inter Club Staff

Pas demtimit te fundit ai nuk i ka mbajtur dot lotet as ne fushen e lojes por ashtu ka tentuar qe te rrije ne fushe disa minuta.

Ka provuar nderkohe qe shoket dhe stafi po i jepnin zemer. Gjithesesi Sensi u detyrua te largohej nga fusha dhe ta linte skuadren ne 10 sepse dhimbjet ishin shume te forta.

Lojtari kishte ardhur i lodhur nga kombetarja, por Inzaghi e kishte pare mire ne stervitje dhe e futi ne pjesen e dyte.

E sipas La Gazzetta dello Sport, po priten te rejat e fundit rreth demtimit te tij qe pritet ta lene ca kohe jashte fushave.

Por lajmet e keqija per sa i perket demtimeve nuk mbarojne ketu: me sa duket ndaj Real Madrid do te mungoje nje tjeter lojtar shume i rendesishem.

“Behet fjale per Alessandro Bastoni. Mbrojtesi mund te konsiderohet jashte sherbimi per ndeshjen me Real Madrid.”

“Ka shume kohe per ta rekuperuar dhe ai nese luan do te rrezikonte qe te demtohej edhe me keq duke demtuar me keq Interin keshtu.”

“Prandaj, pas Sensit, e sigurt qe per Inzaghin ne kete ndeshje kaq te rendesishme do te mungoje edhe Bastoni.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.