Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | August 5, 2020

Scroll to top

Top

1,177 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Ky eshte formacioni i mundshem i Interit sot ndaj Atletico: Cuditerisht titullar do te jete…

Gazzetta – Ky eshte formacioni i mundshem i Interit sot ndaj Atletico: Cuditerisht titullar do te jete…
Inter Club Staff

Sot Interi do te perballet ne darke ne Wanda Metropolitano ndaj Atletico Madrid ne oren 21:05. 

Spalletti duket se do te gjeje nga minuta e pare Marcelo Brozovic dhe Joao Miranda e do te tentoje te fuse sa me shume titullare ne formacion ne ndeshjen e sotme per ti pergatitur me se miri ne prag te nisjes se Serie A.

Kroati por edhe braziliani per cudine e te gjitheve (jane rikthyer me vone) do te hidhen ne fushe nga minuta e pare per Interin edhe pse kane pak stervitje me shoket e skuadres.

Asgje per te bere nderkohe per Nainggolan qe ka qendruar ne Appiano Gentile bashke me Ivan Perisic dhe Sime Vrsaljko, te sapo kthyer.

Ky nderkohe eshte formacioni i mundshem i Interit nga minuta e pare:

Handanovic

D’Ambrosio

Miranda

Skriniar

Dalbert

Brozovic

Vecino

Politano

Lautaro Martinez

Asamoah (ne krahun e majte te sulmit)

Mauro Icardi

Skica e formacionit zikakter:

NDERKOHE FORMACIONI I ATLETICOS:

ATLETICO MADRID (4-4-2): Oblak; Juanfran, Gimenez, Godín, Filipe Luis; Saul, Rodri, Koke, Lemar; Correa, Diego Costa.
Panchina: Adan, Dos Santos, Savic, Arias, Lucas Hernandez, Partey, Gelson Martins, Vitolo, Griezmann, Kalinic, Olabe, Joaquin, Montero, Borja Garces.
Allenatore: Simeone.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.