Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | April 21, 2019

Scroll to top

Top

696 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Ky eshte formacioni qe do te hedhe Spalletti nga minuta e pare! Vetem nje dyshim per te: Icardi apo Keita qe mbetet favorit…

Gazzetta – Ky eshte formacioni qe do te hedhe Spalletti nga minuta e pare! Vetem nje dyshim per te: Icardi apo Keita qe mbetet favorit…
Inter Club Staff

Po afrohet momenti i Inter-Parma: ndeshja do te luhet neser ne oren 15:00. 

Keshtu, zgjedhjet e Spallettit duket qe jane bere qe sot dhe do te jene natyrisht edhe te kushtezuara nga ndeshja Inter-Tottenham e vlefshme per Champions League qe do te luhet te marten.

Interi do te kete nje Tour de Force dhe do te luaje plot 7 ndeshje ne 21 dite.

Gjithesesi nga Appiano Gentile vijne lajme te mira:

“Sot ne oren 11 do te kete stervitje: per sfiden kunder Parmes ka disa dyshime (nje eshte me i madhi dhe ka te beje me sulmin), por ne fund do te jete nje skuader shume e ngjashme me ate qe ka luajtur nga fillimi ne Bologna.”

“Nje mbrojtje me 4, mesfushe me Gagliardinin perkrah Brozovic, duke konsideruar se italiani eshte jashte listes Champions, kjo do te ishte zgjedhja e duhur.”

“Nderkohe Nainggolan qe eshte rekuperuar plotesisht do te jete rregullisht nga minuta e pare ne fushe: ai do te kete detyren qe te hyje ne mbrojtjen kundershtare per te liruar hapsire edhe per sulmuesin kryesor.”

“Do te jete Keita apo Icardi, nuk dihet ende. Ky eshte dyshimi i vetem qe ka Spalletti ne kete moment.”

“Lautaro Martinez ndodhet totalisht jashte loje sepse po vazhdon te punoje ne menyre te personalizuar per tu rikthyer ne forme dhe per te rekuperuar. Puna  e tij po ndiqet moment pas momenti nga stafi mjekesor zikalter.”

Kjo eshte ajo qe ka thene Gazzetta sot ne faqen e saj dhe me pas ka treguar edhe formacionin e mundshem:

Samir Handanovic

Danilo D’Ambrosio

Joao Miranda

Milan Skriniar

Asamoah

Brozovic

Gagliardini

Radja Nainggolan (trekuartist)

Ivan Perisic (sulmues i majte)

Matteo Politano (sulmues i djathte)

Keita Balde

FORMACIONI (4-2-3-1): Handanovic; D’Ambrosio, De Vrij, Skriniar, Asamoah; Gagliardini, Brozovic; Politano, Nainggolan, Perisic; Keita Baldé.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.