Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | February 25, 2020

Scroll to top

Top

2,404 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Per ndaj Empolit ka vetem nje dyshim per Spallettin: Lautaro apo Icardi?

Gazzetta – Per ndaj Empolit ka vetem nje dyshim per Spallettin: Lautaro apo Icardi?
Inter Club Staff

Vetem nje nyje per te zgjidhur per Spallettin per sa i perket formacionit qe ai ka ndermend te hedhe ne fushe ndaj Empolit ku Interit i duhet nje fitore per nje vend ne Champions League. 

Dyshimi per teknikun italian eshte Icardi dhe Lautaro: ai nuk e ka zgjedhur akoma se kush do te jete titullari edhe pse sipas Gazzetta dello Sport, ne avantazh eshte kapiteni i Interit.

Per sa i perket te tjereve, ne fushe Interi do te luaje me De Vrij qe rikthehet nga minuta e pare pas demtimit, Vecino gjithashtu (qe ndaj Napolit ishte ne pankine) dhe Politano qe do te konfirmohet (edhe pse nuk eshte ne top forme per shkak te kaviljes qe ndjen dhimbje.

Formacioni i mundshem eshte ky:

INTER (4-2-3-1): Handanovic; D’Ambrosio, De Vrij, Skriniar, Asamoah; Vecino, Brozovic; Politano, Nainggolan, Perisic; Icardi.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.