Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

376 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta shume e ashper: “Marotta nuk deshiron te shohe me prape tek Interi nje lojtar: e konsideron…”

Gazzetta shume e ashper: “Marotta nuk deshiron te shohe me prape tek Interi nje lojtar: e konsideron…”
Inter Club Staff

Radja Nainggolan po vuan shume ne aventuren e tij te re te Cagliari me skuadren qe mezi po qendron ne Serie A kete sezon.

Belgu nuk e mendonte kurre ne fillim te sezonit se do te perjetonte kete situate ne Sardenje por gjerat nuk po i dalin aspak ashtu si i kishte parashikuar.

Duke pare skuadren dhe cilesite e saj, askush ne fakt nuk e kishte menduar se dicka e tille do te ndodhte.

Nderkohe, nga ana tjeter, paraqitjet e Cagliarit kane qene teper te dobta dhe me te vertete qe ata te gjithe kane qene shume zhgenjyes, duke perfshire ketu edhe Radja Nainggolan.

Nderkohe, nga ana tjeter, kontrata qe ka me Interin, tregon qe ai eshte i lidhur me zikalterit edhe nje sezon te plote pas ketij.

Por sipas La Gazzetta dello Sport, shanset qe Radja te rikthehet tek Interi jane pothuajze zero per te mos thene inekzistente.

“Nese ka nje lojtar qe Marotta nuk deshiron ta shohe me te kthyer tek skuadra zikalter eshte pikerisht belgu.”

“Ai ka perfaqesuar per Marotten gjithmone nje shembull jo te mire per shoket e skuadres dhe me sjelljet e tij nuk ka qene asnjehere i vleresuar nga administratori i deleguar i Interit.”

“Prandaj, pertej asaj qe do te ndodhe me Cagliarin, Radja Nainggolan nuk do e veshe me fanellen e Interit.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.