Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

235 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta zbulon: “A mund te rikthehet vertete Bastoni ndaj Liverpool? Ne te kaluaren nje lojtar…”

Gazzetta zbulon: “A mund te rikthehet vertete Bastoni ndaj Liverpool? Ne te kaluaren nje lojtar…”
Inter Club Staff

Ndrydhje e kaviljes, por pa prekur asnje nga ligamentet: Inter ka marre fryme thelle dje pas marrjes vesh te kushteve te Bastonit.

Me pak fjale, koha e rekuperimit te tij nuk eshte aspak e gjate per ta pare ne fushe, por shpresa e madhe e Inzaghit eshte qe ta kete qe te merkuren me Liverpool.

La Gazzetta dello Sport shpjegon nder te tjera edhe pergjigjen e nje pyetje teper te rendesishme: A mund te rikthehet vertete Bastoni ndaj Liverpool? 

“Plani parashikon fizioterapi deri te shtunen: Bastoni ka filluar qe dje dhe do te vazhdoje sot e deri ne fundjave te beje kete gje.”

“Objektivi eshte qe te ulet dhimbja dhe me pas te vendose kemben ne fushe diten e diele. Ka nje precedent shuem te rendesishem qe i jep zemer Bastonit.”

“Eshte ai i Barella qe nje vit me pare, perpara sfides ndaj Shakhtar pesoi nje demtim te tille dhe ne ate kohe kishte vetem 48 ore ne dispozicion.”

“Por Nicolo ne fund zbriti ne fushe rregullisht. Eshte nje konfirmim indirekt qe demtimi nuk eshte kaq i rende sa eshte menduar ne fillim.”

“Normalisht ende nuk mund te dihet asnje gje me siguri, por shpresa per Bastonin eshte rritur ndjeshem qe diten e djeshme.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.