Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

707 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta zbulon gjithcka: “Inter-Real, ja cfare po ndodh per Hakimi: Perez ja futi nje te qeshure kur…”

Gazzetta zbulon gjithcka: “Inter-Real, ja cfare po ndodh per Hakimi: Perez ja futi nje te qeshure kur…”
Inter Club Staff

Interi ka filluar qe te shlyeje te gjitha rrogat e prapambetura, por edhe pagesat qe nuk ka shlyer ende per te tretet.

Keshtu, bashke me rrogat e janarit, qe do te paguhen rregullisht ashtu si eshte parashikuar ne marreveshje, Interi do te beje dhe pagesa te tjera.

Bashke me keto pagesa, eshte edhe kesti i Achraf Hakimi, nje ceshtje qe ka ngritur shume fake news ditet e kaluara.

Pikerisht per kete fakt ka folur sot La Gazzetta dello Sport, e cila ka treguar edhe nej prapaskene gazmore ne lidhje me kete ceshtje.

“Skadencat do te respektohen te gjitha, ashtu si eshte rene dakord ne fillim. Rrogat po paguhen dhe do te paguhen edhe 10 milione eurot per Hakimi te Real Madrid.”

“Interi me ata ka nje mardhenie qe mund te quhet pa me te voglin dyshim si nje mardhenie perfekte ndermjet dy klubesh.”

“Kur doli lajmi se Interi kishte probleme me Real Madrid dhe se keta te fundit kishin kerkuar lojtarin mbrapsht, Perez ja futi nje te qeshure per imagjinaten e shfrenuar.”

“Per Realin nuk kishte asnje problem me Interin, dhe marreveshja per te shtyre pagesen u arrit ne vetem 5 minuta. Ose me sakte ne 2 minutat e para, sepse ne 3 te tjerat u folen se si po e kalonin kete situate Covid19 palet. Me pak fjale, nje bisede miqesore.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.