Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 5, 2022

Scroll to top

Top

595 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Corriere frikson: “A e dini cfare do te ndodhte nese Interi do kete 10 lojtare te infektuar me Bolognen?”

Corriere frikson: “A e dini cfare do te ndodhte nese Interi do kete 10 lojtare te infektuar me Bolognen?”
Inter Club Staff

Inter-Sassuolo eshte ndaluar te luhet nga Qendra e Shendetit Publik te Milanos, por per Ligen e Serie A me sa duket eshte njesoj sikur Interi ta kete kerkuar shtyrjen.

Pse? Duket se sipas asaj qe tregon Corriere dello Sport, Lega Calcio e ka quajtur kete rast si “kerkese nga Interi”, nderkohe qe nuk ka qene aspak e tille.

“Protokolli i Serie A parashikon qe nje skuader mund te kerkoje vetem nje here ne sezon shtyrjen e ndeshjes prej Covid19 nese ka 10 lojtare te prekur.”

“Interi ka 4 deri me tani, por ndeshja u shty nga ASL, keshtu qe Lega Calcio e quan kete gje sikur Interi ka perdorur mundesine qe i lejon protokolli, nderkohe qe zikalterit nuk kane te bejne fare me kete histori, sepse ka qene ASL ajo qe ka vendosur dhe Interi nuk ka bere asnje kerkese.”

“Keshtu, cfare do te ndodhte nese ne ndeshjen e radhes ndaj Bolognes Interi do te kishte 10 lojtare te prekur me Covid19?”

“Sipas Federates dhe Liges se Serie A, Interi do duhet te luaje dhe nese nuk paraqitet, do te humbase 0-3 ne tavoline.”

“Dicka e pabesueshme kjo, duke qene se mbi te gjitha, Interi nuk beri asnje kerkese per te shtyre ndeshjen.”

“Por ky eshte interpretimi i fakteve qe ben Liga e Serie A, dhe nese dicka e tille ndodh, me shume mungesi Gjykata Sportive do te mbante anen e Bolognes ashtu si mbajti anen e Juventusit pa lidhje per ndeshjen Juventus-Napoli ku ata i dhane fillimisht tre piket Juventusit me nej vendim qesharak.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.