Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

701 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta zbulon gjithcka: “Ne rast se Conte largohet, ja kush eshte tranjeri i perzgjedhur nga Marotta.”

Gazzetta zbulon gjithcka: “Ne rast se Conte largohet, ja kush eshte tranjeri i perzgjedhur nga Marotta.”
Inter Club Staff

Nje skenar qe dukej totalisht i pamundur vetem deri pak dite me pare, por tani ka dale ne pah si nje bombe e vertete ne ambjentin zikalter.

Mundesia qe Antonio Conte te largohet nga Interi ekziston dhe eshte reale sipas pothuajse te gjitha mediave me te rendesishme italiane.

Kete gje e shkruan La Gazzetta dello Sport e cila ka bere nje udhetim ne ditet e fundit te palumtura te Antonio Contes dhe ka analizuar raportet e tranjerit dhe klubit.

Ne kete moment, per tu perjashtuar mundesia e shkarkimit nga ana e Interit: zikalterit duan te vazhdojne perpara me tranjerin e tyre.

Por nese Conte do doje qe te beje nje hap pas, klubi do te ishte i detyruar qe te shikonte ne merkaton e tranjereve per te gjetur nje tranjer te ri.

Ne ate pike, tranjeri i pare ne listen e Marottes do te ishte Massimiliano Allegri.

“Conte ka deshire qe te luaje me arme te barabarta, dicka qe Interi kete sezon nuk ja garantoi dot edhe pse u shpenzuan 180 milione euro ne merkato vetem si kartona lojtaresh.”

“Deri ne kete moment ishte i pamendueshem nje largim i Contes, por dicka duket se ka levizur e mund te ndodhe ne te ardhmen.”

“Nese Conte largohet, eshte gati Massimiliano Allegri nga Marotta: eshte natyrale te mendosh se ai do te ishte zgjedhja e pare e Marottes.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.