Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

518 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Presidenti i Liges se Serie A: “PIF ka zgjedhur Newcastle perpara Interin? Me vjen keq ta them, por kane zgjedhur nje…”

Presidenti i Liges se Serie A: “PIF ka zgjedhur Newcastle perpara Interin? Me vjen keq ta them, por kane zgjedhur nje…”
Inter Club Staff

Paolo Dal Pino, Presidenti i Liges se Serie A, ka folur diten e sotme ne nje konvente te mbledhur nga  Academy Business School.

Ai eshte ndalur te flase edhe per deklaratat e fundit te bashkepronares se Newcastle, Amanda Staveley, qe konsiderohet edhe si krahu i djathte i PIF.

Ajo pak dite me pare ka thene se “Serie A eshte nje kampionat i tmerrshem, kjo eshte arsyeja qe nuk kemi investuar tek Interi apo te Milani.”

Nderkohe, Del Pino deklaron sot: “Zonja Staveley eshte investitorja te Newcastle. Gjerat qe tha ajo jane mendimi i saj.”

“Neve ne Serie A kemi tete pronare te huaj dhe qe kane besuar tek Serie A dhe e shohin si nje kampionat ne rritje.”

“Nese zonja Amanda ka preferuar Newcastle perpara Interit apo Milanit, eshte njesoj si te kete zgjedhur nje makine te zakonshme perpara nje makine te Formula 1.”

“Kjo sepse keshtu eshte Newcastle perpara Interit apo Milanit. Serie A ka nje potencial te pashprehur qe nuk krahasohet me askend.”

“Personalisht une kam bere nje propozim per fondet nderkombetare per Serie A. Une personalisht me mire marr 90% te dickaje qe neser do te vleje me shume, se sa 100% te dickaje qe neser do te vleje me pak.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.