Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | February 20, 2020

Scroll to top

Top

504 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta zbulon te gjithe rrogat e tranjereve ne Serie A: ja shifrat. Ashtu si pritej, me i paguari eshte Antonio Conte!

Gazzetta zbulon te gjithe rrogat e tranjereve ne Serie A: ja shifrat. Ashtu si pritej, me i paguari eshte Antonio Conte!
Inter Club Staff

“Ka vetem nje njeri qe eshte mbret i me te paguarve ne Itali: Antonio Conte.”

“Ato njembedhjete milione euro neto ne vit (deri ne 2022) jane nje shifer shume e larget nga rrogat e tranjereve te tjere.”

Keshtu e hap shkrimin e saj Gazzetta dello Sport e cila ka renditur te gjitha rrogat e tranjereve te kampionatit italian dhe tranjeri zikalter eshte i pari.

“Tranjeri i Interit sot fiton me shume se te gjithe (per momentin) dhe ka vene pas shpine edhe Jose Mourinhon, revalin e tij te hidhur ne Premier League.”

“Kur erdhi ne 2008 tek Interi, Special One firmosi per 9 milione euro ne sezon: vetem nje vit me pas ai mori nje rritje rroge me 11 milione euro vetem pas largimit drejt Real Madrid.”

“Me pak fjale, ata jane aty-aty gjithmone edhe per rroga, jo vetem per rezultate. Gjithesesi, tranjeri i Interit eshte vetem ne vendin e tete ne TOP 10 europian qe shikon Simeone (23 milione euro ne sezon) dhe Guardiola (18 milione euro ne sezon) ne vendin e pare dhe te dyte respektivisht.”

“Nga skena ka dale Max Allegri me 5 kampionatet e tij dhe kontraten prej 7,5 milione eurosh (paguhet ende nga Juventusi deri ne qershor), dhe keshtu, ne TOP 10 italiane, Antonio Conte ndiqet nga ish-tranjeri i Juventusit.”

No photo description available.

(Kjo eshte nje foto me te gjitha pagat e tranjereve per kete sezon ne Serie A)

“Por te mos harrojme qe Interi paguan akoma Luciano Spallettit n me 4,5 milione euro ne sezon, tranjer qe u sakrifikua pikerisht per ardhjen ne pankine te Antonio Contes.”

“Nderkohe, nga ana tjeter Aurelio De Laurentis ka besuar veren e kaluar tek Carlo Ancelotti duke i dhene atij nje kontrate prej 5 milione eurosh deri ne 2021.”

“Pastaj eshte radha e Maurizio Sarrit qe mer me pak se Ancelotti, por bashke me bonuse teper te pasura ne rast se Juventusi fiton Champions League, do te paguhej edhe me shume se Ancelotti.”

Nderkohe shume larg tranjeret e tjere: Fonseca (3 milioni), Giampaolo (2). Me pak fjale, Conte merr nje rroge shume larg realitetit te tranjereve italiane dhe shume afer realiteti te Premier League.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.