Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

455 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta zbulon vendimin e fundit te Marottes: “Qe prej disa javesh ka ngrire per Inzaghin cdo…”

Gazzetta zbulon vendimin e fundit te Marottes: “Qe prej disa javesh ka ngrire per Inzaghin cdo…”
Inter Club Staff

Me sa duket, Juventus-Inter do te jete nje ndeshje shume e rendesishme edhe per te ardhmen e Simone Inzaghit.

Pas rezultateve te fundit te Interit, klubi po pret pergjigje te medha ne fushen e lojes ne kete fund kampionati.

Per kete gje flet sot La Gazzetta dello Sport, e cila tregon per situaten tek Interi me Marotten qe ka ngrire gjithcka.

“Kur Inter e ka zgjedhur Inzaghin per post-Conte, ata e dinin shume mire se Inzaghi nuk kishte stervitur kurre nje klub te madh.”

“Marotta ne radhe te pare e dinte kete gje dhe normalisht Inzaghi nuk eshte se ishte mesuar me presionin e nje klubi te madh.”

“Ne muajt e pare duke pare si shkuan gjerat u duk sikur ishte bere bingo por skuadra pati nje renie te rendesishme.”

“Gjithesesi, tranjeri nuk eshte braktisur ne asnje moment dhe nuk eshte lene vetem. Edhe Presidenti Zhang i ka qendruar afer.”

“Por ne javet e fundit ka ndodhur dicka e rendesishme: Marotta ka ngrire cdo diskutim per sa i perket rinovimit te teknikut. Gjithcka do te vendoset ne fund te sezonit.”

“Tranjeri aktualisht ka nje kontrate deri ne 2023 me 4,5 milione euro ne sezon. Asnje lojtar apo tranjer nuk do te rinovoje gjate ketyre diteve. Do te pritet te shihet si do shkoje sezoni.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.