Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

483 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

TENSION I LARTE CAGLIARI-INTER: “Marotta eshte gati te bllokoje gjithcka per Nainggolan? Ja detajet.”

TENSION I LARTE CAGLIARI-INTER: “Marotta eshte gati te bllokoje gjithcka per Nainggolan? Ja detajet.”
Inter Club Staff

Kemi zhvillime shume te rendesishme per sa i perket Radja Nainggolan dhe kalimit te tij ne keto dite te fundit te merkatos tek Cagliari.

“Ne kete moment qe po flasim, marreveshja me lojtarin eshte, por mungon marreveshja me klubin e tij, Interin.”

Keto kane qene edhe fjalet e presidentit te Cagliarit, Tommaso Giulini, pas darkes qe ka pasur me agjentin e Nainggolan, Alessandro Beltrami.

Por me sa duket, eshte shume e vertete qe marreveshja me Interin nuk ka ardhur de ajo eshte shume larg ne kete moment.

Sipas asaj qe tregon Tuttosport, mesfushori belg eshte shprehur i gatshem qe te heqe edhe 1 milione euro nga rroga e tij vetem qe te shkoje te Cagliari, por problemi eshte Interi.

“Ne kete moment, klubi i Cagliarit po ben nje sforco te madhe dhe duke qene se po investon tek ai nje rroge te rendesishme, nuk deshiron qe te paguaje aq sa kerkon Interi.”

“Ata nuk duan te paguajne as 10 milione euro, dhe vazhdojne ti ofrojne Interit shuma te vogla dhe lojtare ne kembim.”

“Ne kete moment tensioni ndermjet dy klubeve eshte shume i larte dhe gjithcka eshte vene ne rrezik: Marotta mund te beje qe te deshtoje gjithcka dhe ta bllokoje kete operacion.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.